Baseny Małopolski

Podobne podstrony
 
Widzisz posty znalezione dla zapytania: Baseny Małopolski
Temat: Olkusz i okolice - wydzielone z tematu JTNNF
Kiedyś faktycznie basen w Bukownie był bardzo licznie odwiedzany przez ludzi nie tylko z okolic ale również z Górnego Śląska i Małopolski ale to już niestety inaczej wygląda. Basen się sypie od lat i nikt nie myśli o remoncie a do tego ceny za wstęp kosmiczne. Teraz jest nowy basen w Olkuszu ale szczerze nie polecam. Tłok jak nad morskim okiem w słoneczny dzień.

Temat: Co jest z tym basenem który miał byc w Tuchowie.
budowa basenu zapisana jest w strategii województwa małopolskiego na lata 2007-2013
cz. II
3. Polityka rozwoju w poszczególnych polach strategii
B. Rozwój Społeczny i Jakość Życia Obszar
V - spójność wewnątrzregionalna
i tu za źródłem "docelowy minimalny zakres wyposażenia ośrodków usługowych (w tym Tuchów) powinien zawierać takie obiekty infrastryuktury publicznej jak: ... - pływalnie kryte..."
czyżby gmina nie miała wyboru?
http://um.wrotamalopolski...u2007-13cz2.pdf
tak czy inaczej basen będzie musiał zostać zbudowany.

Temat: Pory roku

(nie znoszę krytych basenów, śmierdzi strasznie chlorem)
Ja nie znoszę odkrytych, bo woda jest okropnie brudna w naszym mieście nawet takowy basen jest, ale w trakcie modernizacji Może kojarzysz Andrychów, bo widzę, że z Małopolski jesteś
Obecnie pogoda trochę w kratkę jest: spadnie śnieg, a po niedługim czasie zaczyna topniećTemat: Moje miasto

Opowiedzcie coś o waszym mieście
Lubicie wasze miasto, czy nie?
Co w nim lubicie?
Co w nim nie lubicie?
Macie tam jakieś szczególne tradycje, atrakcje, albo coś?

Jarmarki czwartkowe,
Kuśnierstwo - ta tradycyjnie do Nowego Targu przypisana
branża przeżywa w ostatnich latach rozkwit,
Nowy Targ żyje również hokejem,mamy lodowisko,
Zimą działają dwa wyciągi - Zadział i Długa Polana,
Lotnisko.Na nowotarskim lotnisku 8 czerwca 1979 roku
odbyło się niezapomniane spotkanie
z Ojcem św. Janem Pawłem II,
które zgromadziło ponad milion pielgrzymów.
Kino Tatry.
Basen,zamknięty.
Z 5 kościołów.
Wszystko to sprawiło, że Nowy Targ stał się
w 2002 roku zwycięzca rankingu miast Małopolski
"Trzy Korony Małopolski" w kategorii
miast ponad 30 tysięcznych.
Temat: Baseny termalne w Polsce
3/ Zakopane - Polana Szymoszkowa - "Kąpielisko Szymoszkowa" - woj. małopolskie

Link do strony kąpieliska: www.szymoszkowa.pl/kapielisko.htm

Woda nie jest wodą termalną a jedynie podgrzewaną za pomoca wody termalnej.

W sezonie letnim otwarte od godziny 9:00

Kąpielisko zlokalizowane na polanie Szumoszkowa w pobliżu hotelu Kasprowy oraz wyciągu krzesełkowego.
Powierzchnia 5 tys m2. Atrakcje w basenie typu grzybek wodny, kaskada.

Cena od osoby Całodzienny Popołudniowy od 15.00
BILET NORMALNY 22,00 16,00
BILET ULGOWY
- młodzież ucząca się
- emeryci w wieku powyżej 60 lat 17,00 12,00
BILETY RODZINNE (minimum 3 osoby) 17,00 12,00
BILETY GRUPOWE (Cena za osobę)
(grupa zorganizowana minimum 20 osób łącznie z opiekunem, rozliczenie na podstawie faktury VAT) 13,00 9,00
BILET HOTELOWY
Dla gości hotelu Mercure-Kasprowy (po okazaniu karty hotelowej)
- NORMALNY
- ULGOWY 15,00 12,00
10,00 8,00
WYPOŻYCZENIE LEŻAKA + kaucja zwrotna 5,00 + 5,00
WYPOŻYCZENIE PIŁKI ZA 1 godz. + kaucja zwrotna 5,00 + 5,00Temat: W szczerym polu
Pole i dwór to podstawowy wyróżnik naszych regionów; i nie kpina, lecz poważna sprawa

Wiewiór: prawda, Wy z dworu idziecie na pole, boście byli majętni i mogli wyjść doglądać, jak wiatr hula po Waszych posesjach, karmazyni
A Mazur wychodzi ze swej mazowieckiej chaty, gdzie z 2-7 braćmi (i ich rodzinami) się gnieździ, i żeby się dowartościować właśnie na dwór idzie...
I nie pola obrabia, a mieszki, głowy i szlachcianki, także te małopolskie

W końcu nie ma to jak Mazurzy - rębajłowie

Borogne: Mazurzy też się dobrze wspinają A na pocztę, na uniwersytet, na dworzec, na basen, na piwo, na film etc. też się wspinasz ???? To nie kwestia "pasowania", a przyimków: część określa relację z miejscem otwartym, część z miejscem zamkniętym...

Pavio: wim, jak sie u Wos godo. Na plac chodzita, ja. To germanizm. Śląsk ma swą niepowtarzalną historię i język...

Z Veto! wychodzi czasem krakowskie/małopolskie/galicyjskie pochodzenie: np. oglądnij. Ja lubię te regionalne wstawki, bo są coraz rzadsze. Ale... tak się rozwijała polszczyzna, dialektów coraz mniej...Temat: Pelikan w Krakowie

Pelikan zgubił się pod Wawelem

Polska Gazeta Krakowska |

Tego najstarsi krakowianie nie pamiętają. Pod Wawelem pojawił się objęty ochroną pelikan różowy - czytamy w "Gazecie Krakowskiej". Skąd się tu wziął? Zdania na ten temat są podzielone. Natomiast co rusz zdumieni mieszkańcy dzwonią do ornitologów, by ci pomogli ptakowi.

Pierwszy sygnał o delikatnym pierzaku dotarł do ornitologów w drugi dzień świąt. - Ptak leciał od strony Bagrów w kierunku Bonarki - opowiada dr Kazimierz Walasz z Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego. - Dzień później z kolei Rozmawiałem z krakowianinem, który widział go na trawniku przy moście Kotlarskim.
Dr Kazimierz Walasz z Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznegorozmawiałem z krakowianinem, który widział go na trawniku przy moście Kotlarskim. Siedział tam około godziny, potem przeleciał poniżej zapory na Dąbiu - dodaje dr Walasz. Z daleka można było jedynie stwierdzić, że ptak jest młody i należy do gatunku pelikana różowego. - Pierwszy raz widzimy taki okaz w Krakowie, i to w zimie - przyznaje dr Walasz.

Podkreśla, że ptaki te żyją w Europie, w gorącej delcie Dunaju i basenie Morza Czarnego. Jednak nigdy nie zapuszczają się do Polski. Na zimę, podobnie jak inne ptaki, lecą na południe.


źródłoTemat: Gdzie na wakacje?
Nie byłam Haniu, ale z ciekawości zapytam gdzie to jest, bo brzmi ciekawie ?
My od kilku lat wyjeżdżamy z dziećmi do naszego domu z ogrodem w Małopolsce. Dzieci coraz większe i coraz trudniej wymyślać dla nich jakieś atrakcje. W pobliżu są dwa baseny kąpielowe ,ale.. jeden jest z wodą czystą i przejrzystą, ale otoczenie trochę monotonne.
Drugi basen jest położony w ośrodku wypoczynkowym. Są zwierzęta, konie , obiekty gastronomiczne, ale woda z przepływającej rzeczki mniej zachęcająca do kąpieli...
Temat: Wadowice
Heh no co ja moge powiedziec o pieknym meiscie jakim sa Wadowice... hehe pierwsze skojarzenie PAPIEŻ póżniej kremówki a pozniej to nie ma chyba nic

Teraz krótka notka z popularnej Wikipedii: Wadowice – miasto w województwie małopolskim, w powiecie wadowickim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Wadowice.

Krótko bo i tak pewnie nikt tego nie przeczyta chcecie odsylłam do Wikipedii.

Wadowice mają basen 3 szkoły gimnazjalne 2 podstawówki chyba kilkanaście osiedli 3 szkoły ponadgimnazjalne... posiadamy basen 3 kościoły targ miejski jakieś tam sklepy spożywcze monopolowe odzieżowe... no i nie wiem co by napsiac ZAPRASZAM

Jakby ktoś na bierząco chciał wiedzieć co słycha w Wadowicach proszę bardzo: www.wadowice24.plTemat: ZJAZD RODZINKI

Oczywiście im lepszy ośrodek tym droższy jak byłem w 2003r. PCPR dofinansowywał 560zł do osoby można było napisać prośbę – podanie o pełne dofinansowanie i wtedy to było 700zł (MICHAŁ MASZ AKTUALNE DANE? ), ważne też gdy lekarz wystawia zaświadczenie do wniosku może wpisać że potrzebujemy opiekuna i wtedy wybrana przez nas osoba (mąż, żona lub sąsiadka) otrzymuje takie same dofinansowanie i jedzie z nami.
4 lata minęły i dofinansowanie wzrosło, a jak! W tym roku wyniosło u mnie 719 zł, a całkowity koszt turnusu to 1050zł (Stróże, woj. małopolskie). Opiekun pojechał ze mną ( mój rodziciel ), osoba zdrowa, więc niestety dofinansowanie dostał mniejsze, jakieś 500zł. Osobiście polecam ten ośrodek w Stróży, niedawno wybudowany, więc wszystko (dosłownie: wszystko) jest dostosowane dla wózkowiczów, osób niepełnosprawnych. Na miejscu basen (z odpowiednią "windą" dla niechodzących), kafejka internetowa, szeroka gama zabiegów. Może małą wadą jest to, że jest to mieścina mała, więc i uciech mało. Ale obok ośrodka jest stadion piłkarski, a tam III-ligowa drużyna... Minusem może też być położenie, jak dla nas, rodzinki na południu Polski, np. dla Małgosi, czy Ryśka szmat drogi...
Temat: Słowacja
Cholercia...zbulwersował mnie artykuł pt: "Pierwszy raz na Słowacji" (Polski Caravaning -styczeń-luty 2007 . Str.23) pióra P.Krzysztofa Gierszewskiego.
Albo gość miał pecha albo trafił na wyjątkowo upierdliwych policjantów (tacy są na całym Świecie).
Na Słowacji jestem średnio raz w miesiącu (np: jeździmy tam na baseny termalne do Wrbowa czy Wyżnych Rożbachów wymoczyć w gorącej wodzie stare kości, czy połazić w ciszy i spokoju po Slovenskim Raju) od niepamiętnych czasów i...powiem tak....nigdy nie miałem żadnych poważnych kłopotów z policją słowacką.
Co do posypywania w czasie zimy dróg żwirem czy piaskiem ma to natomiast same zalety. Ten żwir jest sypany w takich ilościach, że niejeden Polak rąbnął by go bez problemów np: do zalania fundamentów własnego nowo budowanego domu. Dziwię się często, że nikt ze Słowaków nie ukradnie tego usypanego w kupki co kilkaset metrów żwiru i piasku z napisem "Posypovy material", ale widać...co kraj to obyczaj.
Jeśli mówimy o Unii Europejskiej, to ja mieszkam na granicy dwóch województw: małopolskiego (PL) i popradzkiego (SK).
Wszędzie są jednak ludzie i ludziska. I tu i tam. Ze strony Słowaków czy słowackiej administracji nigdy nie spotkało mnie nigdy nic złego. A w wielu miejscach w tym pięknym kraju byłem, miód i wino piłem.
Sme tu pre Vas!Temat: Długi weekend majowy
JaWa-Trasa była nastepujaca: popołudnie 1 maja dojazd na camping w Bogacs -kompanko w basenie ,wieczorem winiarnie ,a w nocy powtórnie termy Niestety wszędzie płatnośc gotówką wystarczyło na opłacenie campingu, degustacje w winiarni i skromne próbki tego wspaniałego trunku. Na campingu strasznie ciasno /niestety/;gdy wyjezdzalismy nastepnego dnia w południe na nasze miejsce czekało juz kilku chętnych.
Pojechalismy do Miscolc Tapolka- tutaj aby wymoczyc się w grotach czekaliśmy na wejscie ok 1,5 h. ale warto było.
Wieczorem wyjazd do Aggtelek. I tu niespodzianka -prawie cały camping do naszej dyspozycji i w końcu bratnia dusza z naszego forum z Zakopanego./dziewczyny nasze skutecznie sprawdzały czy próki nadal zachowały swój aromat i własciwą moc/Jaskinie rewelacja :-D - musimy jeszcze tam wrócic .Po południu w sobote powrót do Niedzicy /Polana Sosny / A w niedziele totalna porażka -powrót ponad 11h pomimo,że rozpoczeliśmy go od godz 10.Chyba wszystkie mozliwe samochody znalazły sie na drogach Małopolski.
Niestety nie zabrałem aparatu /tylko kamerę /wiec zdjęc nie robiłemTemat: 1


hallo do jakiego szczecina ty jezdzisz?????????????????? bo jakos pojac nie moge ,albo na jakia saune?????????? jakos mi sie nie chce wierzyc??????????? na saune w stroju ,a na basen w czym zapraszam na saune na ulice malopolska do fitnes-klubu tam nie chodza w strojach ----
ps. nie moge prosze daj mi namiary na ta saune


może ta sauna jest damsko-damska

ja jak bylam w Sz-nie w saunach to wszyscy byli w recznikach a niektore panie dodatkowo w strojach jedna sauna byla niedaleko cmentarza w klubie fitness, tyle pamietam.Temat: Zlot KLT-owiczów
zdecydowanie Łódź i nikt z malopolski nie narzekalby ze ma dalej niz ktos z pomorza Łódź to bardzo atrakcyjne miasto. wszedzie znajdziesz jakas meline, dilerow tez sporo, mozna sie "powozic" po galerii lub manufakturze, skoczyc na fajny basen, naprawde idealne miejsce! pokazalbym wam moje male, widzewskie osiedle, dookola ktorego mieszkaja sami lks'iacy. zwykle jak ktos tu pierwszy raz przyjezdza to sie boi, no ale niewazne. naprawde prosze to przemyslec!!Temat: [Woj. Małopolskie] Tatry: Autobus z kolonistami zawisł na...
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 60913.html

Autobus z 40 kolonistami zawisł nad przepaścią na drodze z Łysej Polany do Zakopanego - informuje "Tygodnik Podhalański". Do wypadku doszło około godz. 20.

Jeden z kolonistów opowiadał reporterowi "Tygodnika", że wycieczka wracała z basenów na Słowacji. - - Nagle usłyszeliśmy wielki huk. Autokar na zakręcie stracił przyczepność i zjechał z drogi w kierunku skarpy. Na szczęście zatrzymaliśmy się na drzewie. Gdyby nie drzewo autokar przekoziołkowałby kilkadziesiąt metrów w dół - mówił.

Jak podaje "Tygodnik Podhalański" w wypadku nikt nie ucierpiał, jednak na miejsce przyjechały dwie karetki pogotowia i kilka wozów straży pożarnej. Na skutek wypadku zablokowana była droga do Łysej Polany.Temat: "Taśmy Beger" - afera czy "elementarz demokracji"?
W małopolskim sejmiku, doniosły gazety, PiS stracił władzę. W jaki sposób? W taki, że marszałek - z nominacji PiS - z grupą kilku zwolenników wystąpił z partii, założył nowy klub radnych, i już jako jego szef wszedł w koalicję z PO i PSL, dzięki której, choć zwolenników ma dosłownie kilku, pozostał na stanowisku marszałka.

Jednym słowem, pan marszałek zrobił mniej więcej to, do czego w czasie kryzysu rządowego namawiał panią Beger minister Lipiński. W demokracji się zdarza, powie ktoś, i będzie miał rację. Ale gdzie te moralne uniesienia mędrców z TVN 24 i Wyborczej? Gdzie, przede wszystkim, podzieli się ci wszyscy kieszonkowi Katoni z PO, którzy czas pewien temu aż dławili się od powtarzanej na wszelkie sposoby frazy "korupcja polityczna"?

Zakładam, że nie istnieje coś takiego, jak powszechna telepatia. To znaczy, że ktoś z PO musiał iść do pisowskiego marszałka i zaproponować mu dil: zrób taki rozłam, opłaci ci się. Miał szczęście, że nie trafił na kogoś, kto go nagrał, tylko interes został ubity. Podobnie, jak ktoś musiał poubijac wszystkie te dile pani HGW w Warszawie, o których pisał w "Rzepie" Piotr Semka - ten cwaniaczek na szefa basenów, tamten na szefa tramwajów, Rysiu dostanie tę spólkę, Misu tamtą, a Pysiu haracz z miejskich parkingów.

No gdzie są do cholery ci wielcy moraliści z III RP rodem?! LARUM GRAJ?! KORUPCJA POLITYCZNA! A wy śpicie, misiaczki?Temat: OBÓZ JĘZYKOWO - KRAJOZNAWCZY DLA MŁODZIEŻY
Zapraszamy młodzieży polskiego pochodzenia (wiek 15-17 lat) do udziału w wakacyjnym obozie, którego celem jest doskonalenie znajomości języka polskiego oraz poznanie uroków krajoznawczych południowej części Polski. Zapewniamy aktywny wypoczynek, opiekę wykwalifikowanych wychowawców oraz spotkania z rówieśnikami polskiego pochodzenia z różnych krajów świata.
Termin: 29.VII – 11.VIII 2007 r.
Cena: 120 EURO
Program obozu:
• zajęcia językowe z lektorem ( 5 godz. dziennie)
• zwiedzanie wybranych muzeów i zabytków Krakowa m. in. Droga Królewska, Wawel, trasa uniwersytecka
• wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce
• wycieczka edukacyjna „Śladami Jana Pawła II po Małopolsce” (Łagiewniki, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska)
• wycieczka krajoznawcza w Pieniny ( w programie: spływ tratwami przełomem Dunajca)
• zajęcia rekreacyjne i sportowe, wyjścia na basen
Zakwaterowanie: Centrum Edukacyjne „Radosna Nowina” w Piekarach koło Krakowa
obiekt strzeżony i monitorowany, pokoje trzy i czteroosobowe (wspólne łazienki)
Swiadczenia zawarte w cenie: noclegi, trzy posiłki dziennie (pierwszym posiłkiem w dniu przyjazdu jest kolacja), opieka wychowawców, zajęcia językowe z lektorem, udział w programie edukacyjno – krajoznawczym, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Organizator:
Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” Oddział w Krakowie
31–008 Kraków, Rynek Główny 14
tel./faks (+48 12) 422 43 55
www.wspolnota-polska.krakow.pl
e-mail: biuro@wspolnota-polska.krakow.pl
Temat: Złazisko Sportowe w Piekarach koło Krakowa
Tu Tygrys, melduję się po długiej nieobecności na Forum i mam coś ciekawego, szczególnie dla mieszkańców Małopolski:

Sport to zdrowie! Sport to wielka skarbnica zdolności i umiejętności!
Sport uczy nas życia! Sport nas wzbogaca! Sport to dobra zabawa!

Nie wierzysz w to? Chcesz się o tym przekonać? Przyjedź na
Złazisko Sportowe KSM „W zdrowym ciele zdrowy duch”
(22 – 24 września 2006r. Piekary k/ Krakowa)

Będziesz mieć okazję powalczyć o puchary i medale w meczach piłki nożnej, siatkowej i w koszykówce, poczujesz się również jak na igrzyskach startując w sztafecie, biegu na 100 m i konkurencjach na basenie. Ale także popłaczesz się ze śmiechu biorąc udział w biegu na trzech nogach czy przeciąganiu liny, a wieczorem zabawisz się i potańczysz przy muzyce rockowego zespołu Mrock… Poza tym poznasz mnóstwo ciekawych ludzi!!!

Zachęć znajomych… Przyjedź i weź udział w zawodach i świetnej zabawie!!! 
Koszt to tylko 30 zł!!! (zabierz ze sobą karimatę i śpiwór oraz dobry humor)
Nie może Ciebie zabraknąć!!! Czekamy na Ciebie…

Informacje i zapisy:
Biuro Duszpasterstwa Młodzieży i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej
ul. Wiślna 12/7
31-007 Kraków
tel. 012/ 628 82 29
w godz. 10:00-14:00 od wtorku do piątku
oraz 604 883 609, 600 655 914
www.krakow.ksm.org.pl, biuro@krakow.ksm.org.pl

_________________
Gotów!Temat: Aerografia , pinstriping wykonam zlecenia Tarnów

Witam malowania aerografem, stripperem , auto moto itp gabaryty
jestem z Tarnowa / Malopolska ,
pare prac wykonanych moją ręką w galerii z linku ponizej
http://chomikuj.pl/lokacztar

pozdro

Przepraszam,że nie w temacie,ale mieszkałem w Tarnowie od 1966-72 r.Wtedy jęszcze przy ul.dzierżyńskiego/celowo piszę nazwę ulicy z małej litery/.Mam z tego Miasta miłe wspomnienia.Tarnów jest piękny. :DGóra Morcina/żołądki drobiowe i pierwsze kroki na nartach/,wyjścia na "pole",basen na Mościcach i gówna pływające w Białce.Ach te wspomnienia :cool:Byłbym zapomniał!Zużel i Unia Tarnów.Temat: [Dolny Śląsk] Inwestycyjny BOOM 2007...
Firma Aquila Park zakończyła realizację centrum hotelowo-konferencyjnego Holiday Inn Warszawa-Józefów. Obiekt, który rozpoczął właśnie przyjmowanie gości, kosztował firmę ponad 20 mln euro. Zarządzaniem kompleksem, który mieści m.in. prawie 150 pokoi, 11 sal konferencyjnych, pole golfowe, centrum SPA, basen oraz część restauracyjną, zajmie się nowo utworzona spółka operatorska - Aquila Hotele. Grupa planuje kolejne inwestycje hotelowe (10) pod szyldem Holiday Inn, Express by Holiday Inn oraz Crowne Plaza na Górnym i Dolnym Śląsku, Pomorzu, w Małopolsce, Wrocławiu i Łodzi.

eurobuild.plTemat: no i co z tego? i tak mat-fiz rzadzi ta szkola ;p
Prawie, że... jak ładnie brzmi "latorośl" szczegolnie jak ma 184 cm wzrostu i pożycza moje garnitury . Ale do rzeczy... bardzo chciał edukować się w Sienkiewiczu, jednak przez wzgląd na wiele względów wybrał szkołę i z wyglądu i z tradycji podobną, ale tutaj na miejscu w Małopolsce.
To o czym pisałem to jego chęć pooglądania Sienkiewicza od środka, jakoś tak się składało, że ilekroć robiliśmy podejścia, zawsze było zamknięte. Przyznam, dla mnie nie do pomyślenia!!! ZA MOICH CZASÓW... do póżnego wieczora w szkole coś się działo, a basen działał w zasadzie na okrągło więc w każdej chwili można było wejść na "Marmurową".

Teraz Junior ma ferie i jak sie uda to w tygodniu będziemy przed południem w Cz-wie i na pewno nawiedzimy Sienkiewicza.Temat: * * * JESIENNE MAMY 2005 * * * (część VI)
o Matko, to trzeba cos kupowac na dzien dziecka do głowy mi nie przyszło, bo u mnie w domy tego świeta sie nie obchodziło i ja nigdy nic nie dostałam na Dzień dziecka, więc myśłe, ze Stas tez nie musi
wolę obchodzic urodziny i imieniny każdego roku

ania mąż prasuje brawo ale przeciez wczęśniej pisałas, że u Was się nie prasuje...

my jutro na basen Stasiowy a potem na zwiedzanie bo są znowu już VIII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego - byle tylko pogoda dopisałaTemat: Siłownia- KArta AZS
Hej, karta AZS uprawnia Cię do korzystania z siłowni w dodatkowych godzinach wyznaczonych na planie zajęć + podczas treningów sekcji AZS kulturystyki. z basenu możesz korzystać w pt o 21, oraz ewentualnie w trakcie zajęć sekcji pływania.
karta kosztuje 70zł/rok.
W kwestii zawodów - startujemy w Małopolskiej Lidze Akademickiej w dwuboju.Temat: latwa kasa na firme
Lawina pomysłów na biznes

Nabór do I edycji projektu "Szkoła Przedsiębiorczości UJ - Innowacje i biznes" - zakończony. Przeszło 300 osób zgłosiło chęć udziału deklarując jednocześnie gotowość do założenia własnej, innowacyjnej firmy na terenie Małopolski.

A efekt zgłoszeń? Mnóstwo różnorodnych, często niezwykle interesujących pomysłów na biznes m.in. nowatorskie urządzenie do obsługi basenów, centrum integracji sensorycznej, firma produkująca planszowe gry rozwojowe czy też realizująca marketingowe badania etnograficzne.

Przed wybranymi uczestnikami teraz cykl szkoleń, spotkań z doradcami, przygotowanie biznesplanu i wreszcie publiczna prezentacja własnego pomysłu na firmę. Dwunastu najlepszych uczestników (w każdej z edycji projektu) ma szansę na dotacje do 40 000 zł na założenie firmy.

UWAGA: Wszechnica UJ i CITTRU zapraszają studentów, absolwentów uczelni wyższych (wiek do 35 roku życia) posiadających innowacyjny pomysł na własną firmę do udziału w kolejnej II edycji "Szkoły Przedsiębiorczości UJ - Innowacje i biznes". Rekrutacja rusza już 9 lutego 2009 r. Wszelkie informacje o rekrutacji i projekcie na stronie www.szkolaprzedsiebiorczosci.uj.edu.pl

Więcej:www.szkolaprzedsiebiorczosci.uj.edu.plTemat: WF na AE
nyame, może być basen siłownia, AZS piłka nożna, tenis, zgrabna sylwetka, tenis stołowy, piłka ręczna, aerobik, AZS chen taj ji, lekka (ale nie zawsze :P ) - znaczy jak ktoś nie chce to chyba nie musi grać, , step, badminton - do tego inne AZSy, typu karate, ju-jutsu, capoeira, kung-fu, strzelanie, wspinaczka, jazda konna, dart i co my tam jeszcze mamy - gdzie na pewno nie gra się w siatkówkę ani kosza - wg mnie tyle

majak, za duzo nie straciłeś, ale jak chcesz nadrobić to zapraszam na naszą stronę do zakładki małopolska liga akademicka zaraz koło III ligi siatkówki :PTemat: Rzeczpospolita wielu wyznań
1. Szkolna turystyka? Krzychu weź przestań <lol2>

2. Indoktrynacja? No niech będzieJ Po prostu tak przywykła do naszej katolickiej, że odmienna jej nie odpowiada. No nie dziwne. Ale skoro już posłużyłeś się przykładem z życia, to jest w Małopolsce fabryka, której zarząd i spora część załogi stanowią ŚJ. Gdzie członkowie zboru z automatu otrzymują wyższe wynagrodzenie mimo niższych kwalifikacji. Z jasnych przyczyn nie wymienię jej nazwy (mają świetną obsługę prawną, a nie sądzę aby ktoś tam z pracujących zechciał ryzykować utratę pracy, na rzecz zeznań na poparcie mojego zarzutu). Po za tym jak każdy nowy miała status mrówy, a jak wiadomo zyski dzieli się wprostproporcjonalnie do nakładówJ

3. Ha, ha, ha, ha <rotfl> Jesteś pewien że to ślimacze łatanie dziur jest efektem zainteresowania Żydów Kazimierzem?? Jeżeli tak, to lepszego argumentu na znikomą wartość religijnej turystyki, nie mogłeś mi dać:)
Jakbyśmy im oddali Kazimierz, wtedy owszem, byłby piękny, ale chyba nie byłoby cię tam stać na piwo <LOL>

4. To co opisujesz jest zjawiskiem naturalnym i normalnym na całym świecie. Patrzenie na nie przez pryzmat zysków i rozwoju wynikającego z religijnej turystyki, to spora przesada. Równie dobrze może to być burito, sok z pomarańczy i plastikowy kościotrup w Meksyku. Z tą różnicą że tam drobni handlarze nie muszą płacić podatków.

a przy okazji być może wygrać pielgrzymkę do Ziemi Świętej

A czy obejmuje ona noclegi w pięciogwiazdkowym hotelu, a po strawie duchowej, skutery wodne i darmowe drinki?? O saunie, basenie, SPA itp. Nie wspomnę.Temat: 1
No to w marcu poproszę lekarza o skierowanie do alergologa.I zapytam o te badania co mi napisałeś.Kurcze żałuję,że nie pracujesz gdzieś w Małopolsce.Mój lekarz to by zapewne nie pomyślał o takich badaniach jakie ty mi napisałeś!On to już się do mojego przypadku przyzwyczaił i nie reaguje na moje słowa.Z resztą tak było z moją głową.Prosiłam go i mówiłam mu cały czas przez chyba 2-3 lata,że mnie strasznie głowa boli (on kazał zażywać mi ibuprom zatoki).Leki mi nic nie pomagały.Chyba dzięki tylko temu,że w wakacje byłam na basenie (oczywiście uszu nie moczyłam) pomogło mi to i poskutkowało to na mojego lekarza,który mnie w szpitalu na obserwacji zostawił i zrobił TK uszu :),a poza tym to zrobiła mi się wtedy taka malutka dziurka za uchem (w tym samym miejscu gdzie miałam nacięcie podczas operacji).Dziurki już nie mam (bo mi ją zszyli podczas operacji),a ucho mnie nadal boli,głowa też i do tego katar mnie męczy i gardło ;/.Temat: Cena brojlera
witam wszystkich, wczoraj podobno 3,10 brutto w małopolsce[tylko przecieki] a co do tych pustych kurników to napewno są ale też są tacy pojebańcy że w poniedziałek zdają kury a w czwartek są już pisklęta. SZCZĘŚĆ IM BOŻE w kinie byli w podstawówce,na basenie na chrzcie świętym,a z żoną spali ostatnio w noc poślubną. Moje zdanie to 4 rzuty do roku i broń PANIE BOŻE więcej i byłoby wszystko OKTemat: Twoja pogoda
Pogoda na czwartek 13.03.:

4° C | 9° C

Układy baryczne: W czwartek niże znad Atlantyku i Bałtyku będą w większości regionów Europy przynosić intensywne opady i porywisty wiatr. Pogodne wyże będą panować będzie w basenie Morza Śródziemnego. Do Polski zacznie płynąć zimne i wilgotne powietrze pochodzące z północnego Atlantyku.
Ciśnienie: W czwartek wyniesie w Polsce od 986 hPa na Suwalszczyźnie do 1009 hPa w Małopolsce i będzie gwałtownie wzrastać, przeważnie o 10-15 hPa w ciągu 24 godzin.
Odczucie termiczne: Podczas silnego wiatru i opadów będzie odczuwalne zimno.
Warunki biometeo: Niekorzystne, co objawi się sennością, problemami z koncentracją, rozdrażnieniem, bólem głowy i spowolnieniem reakcji, co groźne jest głównie dla kierowców.

Ostrzeżenia:

Groźne zjawisko: Porywisty wiatr, intensywne opady.
Okres: Od środy (12 marca) od godziny 16:00 do odwołania.
Opis: Spodziewany jest południowo-zachodni wiatr osiągający przeważnie 60-70 km/h, chwilami przybierający na sile do 70-80 km/h. Dodatkowo będzie obficie padać.
Zagrożenia: Porywisty wiatr może powodować zniszczenia w energetyce, rolnictwie, budownictwie, leśnictwie i utrudniać ruch na drogach. Istnieje poważne zagrożenie życia.
Ochrona: Zalecane jest unikanie przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi. W czasie wichur najlepiej pozostać w domach. Należy przestawić samochody spod drzew i uprzątnąć wszystkie rzeczy leżących luzem na balkonach lub przed domem, które mogłyby zostać porwane przez nagłe i silne podmuchy wiatru, np. doniczki.

Wydanie ostrzeżenia: 11 marca 2008, 15:04
Temat: III liga
Odświeżam temat.

Od dziecka chodziłem na mecze Sandecji Nowy Sącz. Pamiętam ich awanse do 2 ligi (2 ) i euforię w Nowym Sączu. Zawsze była tu dobra atmosfera do piłki i wielu świetnych młodych zawodników. Przykłady z ostatnich lat - Jańczyk (Legia), Korzym (Legia/Odra) w tym sezonie Mężyk.

Niestety w ostatnich latach klub sukcesywnie wali się na ryj. Właśnie podali się do dymisji prezes i viceprezes (Marek Świerczewski, brat Piotrka). Nie znaleźli sponsora. Klub ma przynajmniej 700 tys. długu, wkrótce dostanie kuratora sądowego. Pięniędzy nie ma nic. Na zgrupowaniu zimowym piłkarze wymieniali się butami żeby móc grać.

Miasto przestało do klubu dopłacać. Swoją drogą, mając rację. Ileż można spłacać nieswoje długi. Teraz Sandecję wzięła w zarządzanie spółka posiadająca w NS między innymi basen i halę sportową. Ciekawe co wymyślą.

Jeszcze 3 lata temu Sandecja grała jak równy z równym z Cracovią i Koroną w 3 lidze małopolskiej...
Temat: WAKACJE!!! :D
Ja na wakacje jak co roku jadę do cioci do Krakowa (w sumie za, ale to nieistotne). Jak zawsze będę sobie robić wycieczki na Słowację i w inne miasta małopolski. Będę tam miesiąc, drugi spędzę w domu, ale i tu na pewno nie będę się nudzić. Rower, rolki, basen, bieganie, spacery po lasach, imprezki, wypady nad wodę. Nawet jeśli niezbyt oryginalnie to napewno miło spędzę wakacyjny czas. Jutro (nareszcie) rozdanie świadectw, a potem imprezka ze znajomymi i świętowanie końca szkołyTemat: remont drogi do Morskiego oka
I prawie zero turystów.

Teraz żeby się dostać na Rysy trzeba będzie albo próbować od Słowaków się dostać, albo wykupić nocleg w 5 Stawach i stamtąd przeż Świstówkę i Opalone pomykać koło 6 nad ranem. Podobnie jak w przypadku Mięguszowieckiej Przełęczy pod Chłopkiem i Wrót Chałubińskiego.

Poza tym mniej stonki będzie tylko w tym sezonie, ale jak drogę poprawią to stonka nią będzie łazić przez kolejne dziesięciolecia. Fajnie to kiedyś skomentował WC w feliotnie w "Tatrach". Mianowicie były obchody 50 lecia TPN-u i przedstawicielka wojewody małopolskiego stwierdziła że znalazły się pieniądze na remont drogi do Moka. I tutaj odpowiedź WC: "Analogiczną sytuacją byłoby powiedzenie umierającemu, że w szpitalu nie ma pieniędzy na niezbędne lekarstwa, ale wybudowano saunę, trzy baseny i siłownię. Za to grabarze są w dobrej formie".

Podobnie jest teraz. IMHO w Tatrach są większe potrzeby niż ta droga. A czy Morskie Oko odpocznie? Na pewno trochę tak, ale spójrzmy na to z innej strony. Gdybyśmy wbili sobie w plecy 50 szpilek (mniej więcej od 50 lat Moko przeżywa renesans popularności) i wyjęli jedną z nich to czy poczulibyśmy jakąś większą ulgę? Sęk jest w tym aby tak zabezpieczyć brzegi tego jeziora by stonka nie docierała doń - np. jak w przypadku Smreczynskiego Stawu.Temat: Skąd jesteśmy?
Bochnia.
Zwykłe miasto, takie sobie, jak inne, niczym wyróżniająca się. Mamy kopalnię soli, basen, dobre kino... no i oczywiście przepiękny kościół - oto nasze atrakcje. Owa Bochnia znajduje się w Małopolsce, 50 km do Krakowa, czy do Tarnowa.
Temat: Słowacja
Mam pytanie czy do Oravic się opłaca jechać fajnie tam jest ? Bo mam ochote tam pojechać?

O Tatralandi nie chce słyszeć bo słyszałem że tam masówka i cała małopolska jeździ tam i jest tłoczno w basenach.Temat: Krakowskie biuro ogłoszeń
o basenie ja moge powiedziec bardzo duzo zdobylam na nim 1 i 2 miejsce w Mistrzostwach Malopolski jets napraedebardzo fajny a przy opkzazji moge was podszkolic w technice plywackiej no i zawsze mozemy sie poscigac...tylko niestety nie wybieram sie w sobote do Piekar ;/Temat: &#8220;Wakacje z musicalem&#8221;
Studio Teatru Muzyki i Tańca
zaprasza na obóz artystyczno-wypoczynkowy
“Wakacje z musicalem”
A.L.Webber “Koty”
dla dzieci i młodzieży w wieku 8 - 19 lat
Termin 13 - 26.07.2009

Położenie:

Miasto położone jest u podnóża Łysej Góry, w przepięknej grupie górskiej,
która nazywana jest Beskidem Wyspowym. Pasmo to od południa graniczy
z Gorcami, od wschodu z rzeką Dunajec i jeziorem Czchowskim, od północy
z Pogórzem Wielicko - Wiśnickim, a od zachodu z Beskidem Średnim.
Beskid Wyspowy położony jest w południowej części naszego kraju,
w byłym województwie nowosądeckim a obecnie małopolskim.
Głównym ośrodkiem miejskim w tym paśmie jest Limanowa, która zarazem
tworzy centrum administracyjne, kulturalne i oświatowe dla tego regionu.
Zakwaterowanie:
Internat Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
im. Jana Pawła w Limanowej, ul. Zygmunta Augusta 8
Program Artystyczny:

4 godziny dziennie zajęć tanecznych,
teatralnych i wokalnych (dla dzieci młodszych 3 godziny)
Program Wypoczynkowy:

Wycieczki górskie, wyprawa do stadniny koni, wyjścia na basen,
gry i zabawy sportowe, gry terenowe, zajęcia na boisku,
sali gimnastycznej i pingpongowej oraz siłowni, ognisko.
Cena:
1070 zł
870 zł (uczniowie Studia)
Cena Zawiera:

Ubezpieczenie NNW, wykwalifikowaną opiekę pedagogiczną i artystyczną,
zakwaterowanie + 3 posiłki i podwieczorek, 4 osobowe pokoje,
węzły sanitarne w/g obowiązujących norm.
Cena nie zawiera:

Kosztu wejścia na basen, transportu.
Do dyspozycji:

Boisko, plac zabaw, sala gimnastyczna, sala pingpongowa,
siłownia, świetlica z TV i Video-DVD.
Zainteresowani:

proszeni są o wpłacenie zaliczki w wys. 400zł do dnia 12.06.2009.
Całość kwoty i wypełnioną kartę obozową do 26.06.2007
Karta obozowa jest do pobrania w siedzibie Studia.
Kontakt:

Studio Teatru Muzyki i Tańca
ul. św. Filipa 6 (II p.) , 30-150 Kraków
tel. kom.: 0502 149 678 lub 0501 286 098
e-mail: stmit@stmit.plTemat: Oboz jezykowy dla uczniow szkol polonijnych w Niemczech
Oboz jezykowy dla uczniow szkol polonijnych w Niemczech

Krakowski Oddzial Stowarzyszenia „Wspolnota Polska” zaprasza uczniow szkol polonijnych w Niemczech (wiek 14-17 lat) do udzialu w wakacyjnym obozie jezykowym organizowanym w Piekarach koło Krakowa.

Termin: 20 – 30. VIII 2008 r.
Cena: 120 EURO

Program obozu:

  lzajęcia językowe z lektorem (5 godz. dziennie)
  lzajęcia „Rok z kultura polską”
  lzwiedzanie wybranych muzeów i zabytków Krakowa m. in. Zamek Królewski na Wawelu, Rynek Główny, Kościół Mariacki, trasa uniwersytecka
  lwycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce
  lwycieczka do Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu
  lwycieczka edukacyjna „Śladami Jana Pawła II po Małopolsce
  lwycieczka krajoznawcza w Pieniny ( w programie: spływ tratwami przełomem Dunajca)
  lzajęcia rekreacyjne i sportowe, basen


Zakwaterowanie: Centrum Edukacyjne „Radosna Nowina”; obiekt strzeżony i monitorowany, pokoje trzy i czteroosobowe (wspólne łazienki), możliwość korzystania z basenu, siłowni i hali sportowej.

Świadczenia zawarte w cenie: noclegi, trzy posiłki dziennie (pierwszym posiłkiem w dniu przyjazdu jest kolacja), opieka wychowawców, zajęcia językowe z lektorem, udział w programie edukacyjno – krajoznawczym, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Obóz językowy dla uczniów szkół polonijnych dofinansowany jest ze środków Senatu RP.

Organizator:

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”
Oddział w Krakowie
Rynek Główny 14, 31-008 Kraków
tel./faks 48 12 422 43 55
e-mail: biuro@swp.krakow.pl
www.wspolnota-polska.krakow.pl
Temat: Kogut w kleszczach Rzeczpospolitych


| Nie mogę zrozumieć  tak wielkiej fali nienawiści do pana senatora Koguta


moze dlatego? :

"Od:  Humpty
Data:  Pon 3 Sty. 2005 10:14

Poniższą informację dedykuję wszystkim miłosnikom dzielnego
zwrotniczego ze stacji Stróże. Czytajcie, czytajcie, bo w
Naszym Nocniku takich newsów nie ma. A ja zacytowałem ją z
forum czytelników Wyborczej:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=19015910&v=2&s=0
----cytat---
Stanisław Kogut jest członkiem rady nadzorczej PKP S.A.
Za radzenie w tej radzie bierze 19706 zł (2003r).
Jako szef kolejarskiej Solidarności bierze od PKP 7000 zł
miesięcznie, plus samochód służbowy, komórka, sekretarka,
darmowe bilety PKP, ale woli jeździć samochodem.
Jest również wice-przewodniczącym sejmiku małopolskiego
(kadencja 2002-2006) z tego źródełka 20129 zł (2002r).
Jest prezesem Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Jego
biznes ma imię Ojca Pio i kosztował 13milionów.
W skład tego wchodzą:
Hotel, pokoje dwuosobowe. Sala konferencyjna na 80 osób,
klimatyzowana.
Dwie sale komputerowe. Sala gimnastyczna. Jadalnia, basen,
leżanki wodne. Cena: 70 zł za dzień od osoby. Narady,
sympozja połączone z odnową biologiczną 200zł od osoby za
dwa dni. Na to ściepe dali:
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
(ponad 6 mil).
Samorząd województwa małopolskiego, (powiat nowosądecki).
Fundacja Polsat.
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
Urzędy pracy.
No i oczywiście dotacje od bogatych PKP.
Przy budowie tego ośrodka, masowo był wykorzystywany sprzęt PKP.
Ośrodek Koguta przyjmuje w roku około 30 tysięcy klientów i
jak wylicza ma od
osoby zysk około 12zł.
Są jeszcze spółki zależne, Hipoterapia i Autyzm, w których
Kogut jest przewodniczącym rady nadzorczej.
Zadaniem tych spółek jest wygenerowanie kosztów z fundacji.
Jest Kogut również przewodniczącym rady nadzorczej
?Telepraca?, która sprzedawała akcje warte 5tyś zł po 159
tyś zł fundacji Koguta.
Stanisław Kogut jest człowiekiem wyjątkowo szlachetnym i
wszystkie funkcje w swoich fundacjach pełni honorowo bez
pobierania wynagrodzenia (tak twierdził w 2003 r.). Na
chlebuś zaś zarabia pracując w Zakładzie Taboru w Nowym
Sączu jako naczelnik sekcji.
Ciekawy jestem jakie teraz kręci lody.
Amen. "

update:
Oczywiscie nastapily male zmiany, o ktorych wiemy ;)

Temat: IV ROCK REGGAE FESTIVAL 5-6 WRZESIEŃ 2008 BRZESZCZE
IV ROCK REGGAE FESTIVAL
5 - 6 września 2008

Program Rock Reggae Festival 2008

5 września 2008 – Klub Muzyczny Babel godz.16.30

II Przegląd Zespołów Muzycznych RRF SUPPORT

10 konkursowych zespołów gwiazda przeglądu

Przegląd wyłoni zespół, który zagra jako gwiazda małej sceny w drugi dzień IV ROCK REGGAE FESTIVAL. Zespół otrzyma również 10 godzin do dyspozycji w studio.

6 września 2008 – Stadion KS GÓRNIK godz.14.30

IV ROCK REGGAE FESTIVAL

Program:
- Duża scena 15.00-16.00 Etna
16.30-17.30 Candida
18.00-19.15 Izrael
19.45-21.00 Abradab
21.30-22.45 Daab
23.30-0.45 Dezerter
01.15-02.30 Enej

- Mała scena Start 14.30

Zagrają :
14.30 - 15.00 - Suffering Time
16.00 - 16.30 - Faza Stefana
17.30 - 18.00 - The Freshmaker
19.15 - 19.45 - HGW
21.00 - 21.30 - Panna Marzena i Bizony
22.45 - 23.30 - Zespół z przeglądu

- Scena soundsystemowa
Start 17.00 ekipa INTRUZ GRUBSON

Ponadto wiele atrakcji, pokaz laserów, stoiska wegetariańskie, ogródek piwny. Na miejscu będzie można zakupić koszulki pamiątkowe w cenie 25 złotych. Wersja limitowana więc warto się szybko zorganizować. Po zakończeniu festiwalu będą kursowały autobusy w kierunku Oświęcimia i Pszczyny.

CENA BILETU – 15 ZŁOTYCH Przedsprzedaż biletów prowadzona będzie w kasie kina „Wisła” i kasie Basenu pod Platanem w Brzeszczach
Ewentualne pytania prosimy kierować na adres mailowy piotr.kruszynski@ok.brzeszcze.pl
Tegoroczny festiwal wsparty został przez Województwo Małopolskie w ramach projektu „Małopolska - nasz Region – nasza szansa”Temat: Ostrzeżenia meteorologiczne dla całej Polski
Na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane, tylko na wschodzie kraju i południu Małopolski pojawi się więcej chmur i miejscami mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Meteorolodzy ostrzegają jednak, że na Podkarpaciu, Pomorzu, Podlasiu i Mazurach możliwe będą burze, które mogą doprowadzić do lokalnych podtopień.

Na Pomorzu, Podkarpaciu, Podlasiu i Mazurach spodziewane są silne burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że na niektórych obszarach może spaść do 25 mm deszczu, co może wywołać lokalne podtopienia. W czasie burz wiatr będzie osiągał w porywach 70 kilometrów na godzinę. Wyładowania atmosferyczne mogą zakłócać pracę urządzeń elektrycznych, powodować pożary, a nawet stwarzać zagrożenie dla życia.

Jak informuje IMiGW Europa centralna i basen Morza Śródziemnego są pod wpływem słabych wyżów. Pozostałe obszary kontynentu obejmują niże. Polska będzie w obszarze klina wyżowego, tylko na wschodzie i krańcach południowych Małopolski zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki niżowej z falującym frontem atmosferycznym. Z zachodu napływać będzie nieco chłodniejsza polarno-morska masa powietrza.

W ciągu następnej doby Polska znajdować się będzie pod wpływem wyżu, którego centrum przemieści się znad Dolnego Śląska nad Litwę. Na krańcach południowo-wschodnich początkowo zaznaczy się jeszcze wpływ frontu atmosferycznego. Z zachodu nadal napływać będzie polarno-morska masa powietrza, w dzień nieco cieplejsza.

W piątek temperatura maksymalna wyniesie od 21-23 stopni Celsjusza na zachodzie i północy kraju, do 24-25 stopni na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, tylko nad samym morzem okresami umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

W nocy pogodnie, tylko na Podkarpaciu początkowo zachmurzenie umiarkowane lub duże i miejscami zanikające przelotne opady deszczu. W drugiej części nocy lokalne mgły. Temperatura minimalna od 10 do 13 stopni Celsjusza. Wiatr słaby.

W sobotę będzie pogodnie. Temperatura maksymalna od około 22 stopni na wybrzeżu, 23-24 stopni na północnym-wschodzie, do 25-27 stopni na pozostałym obszarze. Wiatr słaby południowo-wschodni.Temat: Myślenice Wrota Gór - wakacje studenckie IX-X
Parę słów o moim rodzinnym miasteczku: Myślenicach, nazywanych "Wrotami Gór" Beskidu Makowskiego i Zarabiu - "Strefie Wolnego Czasu"

Filmik o Myślenicach - http://pl.youtube.com/watch?v=HuGDqWK0C_I

Galeria Zdjęć - http://www.foto.myslenice.pl

Myślenice są najbliższym grodzie Kraka ośrodkiem wypoczynkowym gdzie można połazić po górkach – zdobyć szczyty Beskidu Makowskiego: Chełm, Ukleina i Kudłacze czekają! Beskid Makowski to około 700 metrów n.p.m. i kilometry tras do przejścia plus takie dodatki jak najdłuższa kolejka górska w Małopolsce i karczma regionalna na szczycie góry Chełm. W zimie funkcjonuje tam również świetny stok narciarski, można także wybrać się na kulig a potem urządzić małą bitwę śnieżną – marzenia z dzieciństwa wracają!

Z drugiej strony Zarabie, rekreacyjna część Myślenic to basen odkryty i kąpiel w rzece, siatka plażowa, gra w bule, nauka jazdy konnej, mini zoo i golf. Niedzielnymi wieczorami spore grona skupiają imprezy z przytupem pod wodzą orkiestry i nauka salsy. Do tego dochodzą kipiące adrenaliną strzelanki paintballowe i jazdy quadem, non stop rejestrowane na sesji foto-wideo z zapisem na CD, potem grill, gitarka, nocleg w namiotach wojskowych lub klimatycznych domkach góralskich.

W lecie plaża trawiasta nad rzeką Rabą i zwiedzanie licznych pubów? A jest co wybierać bo mamy ich bodajże najwięcej na liczbę mieszkańców w całym województwie! A piwko tanie... Masa imprez letnich z Dniami Myślenic na czele co rok skupia tysiące widzów i takie gwiazdy jak Hey czy Kult.

Może trochę kultury? Ulepienie własnego garnka z gliny na porannych warsztatach plastycznych połączone z wizytami w muzeum i galeriach które gościły już prace samego Salvadore Dale’go! A garczek do domu na pamiątkę, a co!

Zapraszamy!

PS. Pozdro dla ziomków z Rajdu PK ("a UJ się óczy...!" ;P )Temat: geologia regionalna
I.Kraton wschodnioeuropejski
1.Cokół kratonu,antekliza mazursko-białoruska
2.Synekliza nadbałtycka;warunki występowania węglowodorów w NE Polsce i na Bałtyku.
3.Synekliza podlaska,aulakogen wołyńsko-orszański,bazalty wołyńskie.
4.Rów mazowiecko-lubelski;lubelskie zagłębie węglowe.
II.Platforma zach.europ.
II 1.Pasmo fałdowe Gór Świętokrzyskich:
1.Blok radomsko-kraśnicki i pasmo łysogórskie.
2.Blok kielecki
II 2.Blok Małopolski:
1.Podłoże prekambryjskie,pokrywa paleozoiczna.
2.Strefa uskokowa Kraków-Lubliniec.
II 3.Blok Górnośląski:
1.Zapadlisko górnośląskie (tzw.GZW),podłoże kadomskie i platforma dewońska.
II 4. Strefa fałdowa Koszalin-Chojnice (paleozoik)
II 5. Sudety i blok przedsudecki oraz strefa Odry:
1. Blok karkonosko-izerski
2.Kopuła orlicko-śnieżnicka
3.Pasmo fałdowe Gór Kaczawskich i pasmo zgorzelickie.
4. struktura bardzka
5.Masyw Gór Sowich
6.MAsyw kłodzki
7.Synklinorium Świebodzic
8.Synklinorium śródsudeckie
9.SYnklinorium północno-sudeckie
10.Strefa uskokowa Odry,budowa geologiczna i warunki występowania kopalin LGOM
11.Postorogeniczne granity waryscyjskie
12.Terrany w Sudetach
13.Sudety Wschodnie (Jesniky-kopuła Desny,Keprnika,Velkeho Vrbna)
14.Pasmo metamorficzne Kamieńca (na E od strefy NIemczy) i masyw Strzelina
15.Ofiolit sud
Pokrywa platformy zach.europ.
piętro dolne
1.Antyklinorium pomorsko-kujawskie
2.Synklinoria:brzeżne i szczecińsko-miechowskie
3.Monoklina przedsudecka i krakowsko-częstochowska,zrąb Wolsztyn-Leszno
4.Produkty wulkanizmu pemskiego
5.Uwarunkowania geologiczne wystepowania węglowodorów (monoklina,NW Polska)
piętro górne
1.Baseny kenozoiczne,węgle brunatne
2.Neotektonika obszaru Polski.
III.Karpaty Zewnętrzne i Karpaty Wewnętzne
1.Tatry-podłoże krystaliczne
2.Tatry-płaszczowiny mezozoiczne
3.Szew orogeniczny - pieniński pas skałkowy
4.Płaszczowina magurska
5.Płaszczowina śląska i podśląska
6.Niecki paleogeńskie i neogeńskie:podhalańska,nowotarska,nowosądecka
7.Zapadlisko przedkarpackie
8.Warunki geologiczne występowania węglowodorów w Karpatach
9.Surowce skalne w PL - regionalizacja ich występowania i wykorzystanie
Temat: Twoja pogoda
Pogoda na sobotę 15.03.:

4° C | 9° C

Układy baryczne: W czwartek niże znad Atlantyku i Bałtyku będą w większości regionów Europy przynosić intensywne opady i porywisty wiatr czyli pizgawica. Pogodne wyże będą panować będzie w basenie Morza Śródziemnego czyli nie pizgawica. Do Polski zacznie płynąć zimne i wilgotne powietrze pochodzące z północnego Atlantyku, czyli??? PIZGAWICA.
Ciśnienie: W czwartek wyniesie w Polsce od 986 hPa na Suwalszczyźnie do 1009 hPa w Małopolsce i będzie gwałtownie wzrastać, przeważnie o 100-150 hPa w ciągu 24 godzin.
Odczucie termiczne: Podczas silnego wiatru i opadów będzie odczuwalne zimno czyli pizgawica.
Warunki biometeo: Niekorzystne, co objawi się sennością, problemami z koncentracją, rozdrażnieniem, bólem głowy i spowolnieniem reakcji, co groźne jest głównie dla kierowców.

Ostrzeżenia:

Groźne zjawisko: Porywisty wiatr, intensywne opady, przylot zimorodków gożdzikoiwatych w pizdu.
Okres: Od środy (12 marca) od godziny 16:00 do odwołania.
Opis: Spodziewany jest południowo-zachodni wiatr osiągający przeważnie 60-70 km/h, chwilami przybierający na sile do 70-80 km/h. Dodatkowo będzie obficie padać.
Zagrożenia: Przylatujące do Polski ze snu zimowego ziomorodki goździkowate w pizdu mogą spowodować duży opad kałomoczu (kałom oczu - słownik:D) Istnieje poważne zagrożenie życia.
Ochrona: Zalecane jest przebywanie pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi. Jeżeli widzisz chmarę ptaków spierdalaj ile sił w nogach, gdyż osrany możesz zostać pozbawiony zdrowia, a nawet życia!ki.

Wydanie ostrzeżenia: 12 grudnia 2012 rok - koniec świata(według Frana) godzina 12:12
Temat: Poszukuję chętną osobę do pracy w Grecji (sprawdzone)
Witam. Mam 24 lata, mam na imię Klaudia i nie jestem żadnym pośrednikiem pracy. W tamtym roku byłam w pracy na wyspie Zakynthos. Ośrodek wypoczynkowy nazywa się Peligoni Club ( wpiszcie ta nazwe w googlach a wyswietli sie stronka o PELCI
Teraz ciekawostka nie pracowałam u greków, ten ośrodek prowadzą anglicy, turyści to również anglicy, personel to sami młodzi ludzie z Anglii, Australii ( chociaż w tamtym roku trafił się również chłopak z Nowej Zelandii, kucharka z RPA, i barman z USA). To tyle co do samego ośrodka.
Otuż poszukuję chętnej i WIARYGODNEJ osoby, przynajmniej z podstawami języka angielskiego, która byłaby skłonna w maju 2008 podjąć razem ze mną pracę w tym ośrodku ( niestety koleżanka która była ze mną znalazła sobie pracę w Polsce i woli cięzko pracować tutaj za 1000zł wrrrr ). Dodam, że praca trwała by od maja do września-października 2008 ( ale o dokladnych datach to będę poinformowana telefonicznie od szefowej).
Jedzenie i zakwaterowanie jest darmowe, posiłki do wyboru do koloru przygotowywane przez szefa kuchni specjalnie dla obsługi- Pyycha poprostu, napoje bezalkoholowe również darmowe. Jeżeli chodzi o zarobki to wahają sie w granicach 700-900 euro. Mniejsze kwoty nie wchodzą w grę.
Poszukuję osoby najlepiej od 25 roku wzwyż ( do około 35 roku życia), musi być to osoba pracowita, godna zaufania, posiadająca prawo jazdy najlepiej z województwa malopolskiego bądź śląskiego (możliwość spotkania i przedyskutowania pracy).
Podaje mój numer gg w celu bliższych informacji i kontaktu ze mną:
572526

Aha no i oczywiście do naszych obowiązków jako pracowników należeć będzie ( robienie prania co za tym idzie wieszanie go, później prasowanie, podlewanie roślinek na basenie, mycie stolików, zamiatanie). Praca nie jest zbytnio ciężka ( ok 9 godzin dzienie i dzień wolnego w tygodniu- oczywiście wtedy wypłata jest mniejsza o tą wolna dniówkę )

Pozdrawiam serdecznie

KlaudiaTemat: Rzeszów i Arłamów ośrodkami na EURO 2012??

Arłamów i Rzeszów chcą gościć finalistów Euro 2012
Tylko dwa ośrodki z Podkarpacia zgłosiły chęć goszczenia u siebie któregoś z finalistów piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 r.

Inne województwa mają nawet po pięć i więcej kandydatur. Lista 110 polskich ośrodków trafiła właśnie do UEFA.

Z tej rozbudowanej listy większość nie ma szans na akceptację, ale każdy chce zawalczyć. Za kilka tygodni zostanie zakończony drugi etap wyboru centrów pobytowych, a przedstawiciele UEFA mogą w tym czasie odwiedzić niektóre z nich. Jeśli się na to zdecydują, w wielu miejscach zastaną ośrodki nie spełniające wymogów, ale mające gotowe plany ich modernizacji i rozbudowy.

Tak jest na przykład w przypadku Arłamowa. Do 2010 roku kosztem 170 mln zł powstanie tu Wschodnioeuropejskie Centrum Kongresowo-Sportowe. Według źródeł w resorcie sportu, to właśnie Arłamów ma spore szanse, by pomyślnie przejść drugi etap wyboru centrów pobytowych.

- Gorąco wierzę, że nasza oferta ujmie europejskich decydentów - mówi Piotr Korczak, prezes Arłamowa.

Z woj. podkarpackiego do miana goszczenia któregoś z finalistów Euro 2012 aspiruje także Ośrodek Przygotowań Piłkarskich im. Kazimierza Górskiego w Rzeszowie. Nie potwierdziły się natomiast, przynajmniej na razie, informacje o budowie luksusowego centrum pobytowego w Straszęcinie koło Dębicy.

Według Małgorzaty Pełechaty, rzecznika Ministerstwa Sportu, szanse na przejście do kolejnego etapu zyskają tylko te ośrodki, które dadzą gwarancję, że będą przygotowane na przyjęcie gości do 2010 r. Chodzi nie tylko o nowoczesne hotele, ale też boiska piłkarskie (muszą być trzy, w tym jedno pełnowymiarowe), baseny, sale odnowy biologicznej, SPA itp.

Najwięcej kandydatur centrów pobytowych dla drużyn-uczestników Euro 2012 pochodzi z województw dolnośląskiego, małopolskiego, pomorskiego i mazowieckiego.


Obym nie był złym prorokiem ale wszystko wskazuje na to, że będziemy czarną plamą na mapie kraju jeżeli chodzi o EURO. Meczów nie będzie u nas, hoteli nie ma to i gości nie będzie a i ośrodków dla drużyn finalistów też nie będzie a wielka szkoda bo to doskonały czas na promocje regionu, na promocję naszego skarbu czyli Bieszczad...
No ale trzymajmy kciuki za Arłamów, może się uda.Temat: Drużynowe MP w pływaniu - wygrana AZS AWF Warszawa
<b>Zespół AZS AWF Warszawa wygrał drużynowe mistrzostwa Polski w pływaniu. Startowało osiem klubów. Podczas dwudniowej rywalizacji na krótkim basenie w Ciechanowie ustanowiono dwa rekordy Polski.
Paweł Korzeniowski (AZS AWF Waszawa) wynikiem 1.57,61 ustanowił rekord na 200 m stylem zmiennym, poprawiając najlepszy do tej pory wynik Łukasza Wójta o 0,07. Mieszkający na stałe w Niemczech 24-latek, który w Ciechanowie nie startował, w styczniu tego roku podczas Pucharu Świata w Berlinie pokonał dystans w 1.57,68.</b>

Drugi rekord to zasługa Jakuba Jasińskiego, Tomasza Rumianowskiego, Adama Pluteckiego i Kajetana Załuskiego z Korner Novity 10 Zielona Góra, który wygrali rywalizację na 4x100 m stylem zmiennym w czasie 3.38,26. Poprzedni rekordowy rezultat należał od listopada ubiegłego roku do sztafety AZS AWF Warszawa i wynosił 3.39,77.

Zawody w Ciechanowie nie były najlepiej obsadzone. Zabrakło podopiecznych Mirosława Drozda z MKP Szczecin, czyli m.in. Katarzyny Baranowskiej, Mateusza Sawrymowicza i Przemysława Stańczyka. Nie było też zawodników AZS AWFiS Gdańsk z Beatą Kamińską na czele.

Niektórzy zawodnicy pozwalali sobie na eksperymenty. Otylia Jędrzejczak zrezygnowała tym razem z koronnej konkurencji 200 m stylem motylkowym (wygrała jej koleżanka klubowa z AZS AWF Warszawa Agnieszka Gapińska-2.17,00) i indywidualnie wystartowała tylko na 400 m stylem dowolnym i 400 m zmiennym. W obu wyścigach odniosła zwycięstwa.

- Mam wrażenie, że formuła drużynowych mistrzostw Polski się wyczerpała. Osiem klubów walczących o tytuł to zdecydowanie za mało, chociaż trzy z nich wystawiły po dwie reprezentacje (AZS AWF Warszawa, Korner Novita 10 Zielona Góra i Trójka Łódź-red.). Spadła ranga tej imprezy. Trzeba się będzie zastanowić co z nią zrobić w przyszłości - powiedział PAP trener stołecznego klubu i jednocześnie główny szkoleniowiec kadry Paweł Słomiński.

Wyniki:

drużynowo
1. AZS AWF Warszawa 317 pkt
2. Korner Novita 10 Zielona Góra 308
3. MKS Trójka Łódź '2' 254
4. UKP Unia Oświęcim 247
5. AZS AWF Katowice 209
6. Korner Novita 10 Zielona Góra '2' 188

OZP:
1.Łódzki
2.Lubuski
3.Mazowiecki
4.Śląski
5.Małopolski

indywidualnie

kobiety
1. Katarzyna Staszak (Korner Novita 10 Zielona Góra) 48 pkt
2. Aleksandra Urbańczyk (Trójka Łódź 2) 48
3. Paulina Barzycka (AZS AWF Warszawa) 47

mężczyźni
1. Marcin Babuchowski (Trójka Łódź 2) 48 pkt
2. Łukasz Gąsior (AZS AWF Warszawa) 42
3. Mateusz Matczak (Trójka Łódź 2) 38
PAP

szczegółowe wynikiTemat: Myślenice &#8222;Wrota Gór&#8221; i Zarabie &#82
Witam,

Parę słów o moim rodzinnym miasteczku: Myślenicach, nazywanych "Wrotami Gór" Beskidu Makowskiego i Zarabiu - "Strefie Wolnego Czasu"

Filmik o Myślenicach - http://pl.youtube.com/watch?v=HuGDqWK0C_I

Galeria Zdjęć - http://www.foto.myslenice.pl

Myślenice są najbliższym grodzie Kraka ośrodkiem wypoczynkowym gdzie można połazić po górkach – zdobyć szczyty Beskidu Makowskiego: Chełm, Ukleina i Kudłacze czekają! Beskid Makowski to około 700 metrów n.p.m. i kilometry tras do przejścia plus takie dodatki jak najdłuższa kolejka górska w Małopolsce i karczma regionalna na szczycie góry Chełm. W zimie funkcjonuje tam również świetny stok narciarski, można także wybrać się na kulig a potem urządzić małą bitwę śnieżną – marzenia z dzieciństwa wracają!

Z drugiej strony Zarabie, rekreacyjna część Myślenic to basen odkryty i kąpiel w rzece, siatka plażowa, gra w bule, nauka jazdy konnej, mini zoo i golf. Niedzielnymi wieczorami spore grona skupiają imprezy z przytupem pod wodzą orkiestry i nauka salsy. Do tego dochodzą kipiące adrenaliną strzelanki paintballowe i jazdy quadem, non stop rejestrowane na sesji foto-wideo z zapisem na CD, potem grill, gitarka, nocleg w namiotach wojskowych lub klimatycznych domkach góralskich.

W lecie plaża trawiasta nad rzeką Rabą i zwiedzanie licznych pubów? A jest co wybierać bo mamy ich bodajże najwięcej na liczbę mieszkańców w całym województwie! A piwko tanie... Masa imprez letnich z Dniami Myślenic na czele co rok skupia tysiące widzów i takie gwiazdy jak Hey czy Kult.

Może trochę kultury? Ulepienie własnego garnka z gliny na porannych warsztatach plastycznych połączone z wizytami w muzeum i galeriach które gościły już prace samego Salvadore Dale’go! A garczek do domu na pamiątkę, a co!

Zapraszamy!Temat: LKS Moduł Zagórzany "idzie" na Mistrza
Do Zoli

Nie wiem skad masz takie informacje ale zarząd postawił nam zupełnie inne cele niż bycie przed Zakopanem.

Po drugie - jeżeli chodzi o zaplecze to tak komfortowych warunków(obiekty COS-u,siłownia ,sala,basen,szatnie,2 bioska) do trenowania to nie ma zadna druzyna w tej lidze a najlepszym potwierdzeniem moze być to ze na tych samych obiektach do ligi przygotowyłwał sie Lech Poznań!!! Tylko nie chcecie tego wykorzystać bo na treningi chodzi po 4-6 osób.

Po trzecie - zaplecze kadrowe Zakopanego przewyższa wikszość drużyn naszej ligii. Ztego co sie orientuje jesteście jedyną drużyną ktora posada rezerwy. Tylko troszke dzwine jest ze grając mecz u seiebie macie tylko 2 rezerwowych na ławce.

Po czwarte - karny w Poroninie był tak ewidentny że oprócz kibiców z Zakopanego nikt nie miał wątpliwości, nawet kibice z Raby. A potwierdzeniem tego było to ze zawodnik faulujący sam się przyznał do tego przewinienia - więc tylko szyderstwem jest pisanie że w Poroninie zaczynają dziać sie cuda.

Po piąte- pierwsze patrzcie na siebie. Sędziowanie w Zakopanem czasami pozostawiają wiele do życzenia, bo żeberka z Adamo to już chyba kazdy sędzia z małopolski jadł i kazdy dobrze o tym wie. A pare zjawisk cudu to sam widziałem w Zakopanem np mecz z Sandecją II o utrzymanie.Zakopane 2 razy w ciagu meczu przeszło połowe i wystarczyło to sędziemu do gwizdnięcia karnego - było to kilka lat temu.A juz nie wspomnie o meczu gdy zawodnik Sandecji dostał opier...od trenera za to ze strzelił bramke - zaznaczam ze nie samobujczą.Kibice to wtedy płakali ze smiechu. I prosze cie Zola nie pisz mi w tym miejcu ze teraz to jest inny klub i takie tam bo to nie ma znaczenia bo kazdy to pamieta.Wiec grajcie sobie i nie patrzecie na innych bo kazdy to robi dla własnej przyjemności a zapewniam cię ze sędziowie w tej lidze widzą kto ma awansować ale na pewno w swoich notesach nie mają adersu Porońca.PozdrawiemTemat: Konkurs- wymyśl dymek budżetowy 2007
przepraszam za zamieszanie z zasadami ale mieliśmy przerwyna forum. Tak więc głosujemy do 6 stycznia, do 19 ok?

Kandydaci:

voy :
1. "przeprowadzam się do warszawki i musze mieć pare groszy na dom, samochód, basen i drogę"
2. "gwiazdka to pogański zwyczaj. nie dostaniecie A4 i S19"

klient :
3. "po co na podkarpaciu jakie kolwiek inwestycjie ?? jest rayanair i za 1 zł mozesz do londynu lub dublina poleciec jak ci sie nie podoba"
4. "potrzebuje forsy na przeszczep wlosow, abym mial wiecej co farbowac "
5. "kumpel z *** obiecal mi jacht i wyspe na morzu abym mogl wzw uciec przed gniewem"
6. "pieniadze nie zajac, moze za rok?? dostaniecie te kase z procentem ??"
7. "oj za rok ... bedziemy juz małopolska i oni sie o nas "zatroszcza" :gaah:"
takie rzeczy to tylko w PIS-ie mozliwe"

looky :
8. "Po co droga ekspresowa, po co autostrada Wam? Ja sie przeprowadzam, i już nikt nie będzie mieszkał tam! "

RZE :
9. "sorry staralame sie jak moglem ale niestety :gaah:"
10. "lepiej zyc w stagnacji niż isc do przodu "
11. "umiesz liczyć?? licz na siebie a nie na nas "
12. "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo i tak wszelkie inwestycjie zablokujemy, wiec szkoda kasy"

andree:
13. "zbieram na składkę"

marek:
14. "A4 nie będzie- Anie dopadła grypa"

pixeolo:
15. "żeby nie było autostrady, żeby nie było lotniska, żeby niczego nie było!"

RES:
16. "autostrada 50 mln, ekspresowka 30 mln, obraz wqwionych wyborców bezcenny, za wszystko inne zapłaci następna ekipa"

juzeg:
17. "Chwała nam i naszym kolegom, ch*** precz. "

letowniak:
18. ""Kasowstrzymywacz" 10 X mniej kasy!
a do tego Wszystkowiedzący A. Szlachta za złotówkę! - tylko w sieci PIS GSM"

Socata:
19. "Panie prezesie melduje wykonanie zadania"Temat: Konkurs- wymyśl dymek budżetowy 2007

Konkurs na najśmieszniejszy dymek trwa od 15.12.2006 do 18.12.2006 do godz. 18.
Później zrobimy ankietę, zwycięzca dostaje dyplom i gratulacje.

edit:
Nominacje:
voy :
1. "przeprowadzam się do warszawki i musze mieć pare groszy na dom, samochód, basen i drogę"
2. "gwiazdka to pogański zwyczaj. nie dostaniecie A4 i S19"

klient :
3. "po co na podkarpaciu jakie kolwiek inwestycjie ?? jest rayanair i za 1 zł mozesz do londynu lub dublina poleciec jak ci sie nie podoba"
4. "potrzebuje forsy na przeszczep wlosow, abym mial wiecej co farbowac "
5. "kumpel z *** obiecal mi jacht i wyspe na morzu abym mogl wzw uciec przed gniewem"
6. "pieniadze nie zajac, moze za rok?? dostaniecie te kase z procentem ??"
7. "oj za rok ... bedziemy juz małopolska i oni sie o nas "zatroszcza" :gaah: "
takie rzeczy to tylko w PIS-ie mozliwe"

looky :
8. "Po co droga ekspresowa, po co autostrada Wam? Ja sie przeprowadzam, i już nikt nie będzie mieszkał tam! "

RZE :
9. "sorry staralame sie jak moglem ale niestety :gaah: "
10. "lepiej zyc w stagnacji niż isc do przodu "
11. "umiesz liczyć?? licz na siebie a nie na nas "
12. "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo i tak wszelkie inwestycjie zablokujemy, wiec szkoda kasy"

andree:
13. "zbieram na składkę"

marek:
14. "A4 nie będzie- Anie dopadła grypa"

pixeolo:
15. "żeby nie było autostrady, żeby nie było lotniska, żeby niczego nie było!"

RES:
16. "autostrada 50 mln, ekspresowka 30 mln, obraz wqwionych wyborców bezcenny, za wszystko inne zapłaci następna ekipa"

juzeg:
17. "Chwała nam i naszym kolegom, ch*** precz. "

letowniak:
18. ""Kasowstrzymywacz" 10 X mniej kasy!
a do tego Wszystkowiedzący A. Szlachta za złotówkę! - tylko w sieci PIS GSM"

Socata:
19. "Panie prezesie melduje wykonanie zadania"Temat: Kazimierza Wielka
http://www.slowo.com.pl/swietokrzyskie/?id=3012

Kryta pływalnia w Kazimierzy Wielkiej za 10 miesięcy
Akt wmurowany

Kazimierza Wielka. W piątek w południe przerwano niesamowite tempo robót na budowie krytej pływalni, aby uroczyście wmurować akt erekcyjny.

W symbolicznym wydarzeniu wzięło udział wielu gości, głównie samorządowców i polityków województw małopolskiego i świętokrzyskiego oraz obie kazimierskie rady: miejsko-gminna i powiatowa, gdyż obie ponoszą koszty przedsięwzięcia. Zaproszono także wójtów z Wiślicy w powiecie buskim - Stanisława Krzaka oraz Złotej w powiecie pińczowskim - Tadeusza Sułka, bo zapewne młodzież z tych gmin także korzystać będzie z obiektu, który ma być gotowy na koniec sierpnia 2006 roku.

To dzieło architektury sportowej ma kosztować około 8 milionów złotych, ale w około 90 procentach będą to fundusze z Unii Europejskiej czyli Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Samorządy - powiatowy i gminny - dołożą resztę, a wszystko szybko zbuduje krakowski "Instal", który jest generalnym wykonawcą inwestycji.

Kryta pływalnia powstaje w sąsiedztwie hali sportowej, Gimnazjum Samorządowego oraz Domu Dziecka.

- Obiekt będzie mieć blisko 2,4 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Będą trzy baseny, w tym główny o wymiarach 25 x 12,5 metra i zjeżdżalnia o długości 45 metrów. W sierpniu 2006 roku oddamy inwestorom klucze do obiektu - powiedzieli nam inż. Józef Olesiak, kierownik budowy z krakowskiego "Instalu" oraz Piotr Słoń, który jest kierownikiem kontraktu.

Akt erekcyjny poświęcony przez proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego ks. Mariana Jakubowskiego wmurowali pospołu ci, których wkład w to dzieło będzie niekwestionowany. Kielnię jako pierwszy do ręki wziął marszałek województwa Franiciszek Wołodźko, a po nim za murarkę wzięli się włodarze powiatu i gminy.Temat: Bogate Warmia i Mazury
Krystianie,
jeśli ktoś chciałby określić, które województwo w Polsce jest najbiedniejsze, to... nie da się tego zgodnie z prawdą zrobić. Po pierwsze, co badać? Poziom bezrobocia? Bardzo mylne dane- po pierwsze jest jeszcze szara strefa, są ludzie zarabiający zagranicą lub żyjący z przemytu( jak np. w powiecie bartoszyckim- podobno o najwyższym bezrobociu w kraju). Poziom zarobków? Tutaj też dysponuje sie jedynie niemającymi nic wspólnego z rzeczywistością danymi z GUS( bo znowu szara strefa). Ilość dróg? Mało przekonujące. Może kilka czyników naraz? Oczywiście można, ale to będzie jedynie wskaźnik coś- tam pomnożone przez coś-tam podzielone przez coś-tam. Prawda jest taka, że poziom zamożności da się określić jedynie subiektywnie i poprzez własną obserwację. Ponieważ bywam niekiedy we wschodniej Polsce, to z pełną odpowiedzialnością mogę zaręczyć, że lubelskie, podlaskie, podkarpackie i małopolskie( prócz bogatego Krakowa) są wyraźnie biedniejsze od warmińsko- mazurskiego( bo ludzie są tam biedniejsi).
Po drugie, miliard złotych od Szwajcarii to śmieszna kwota- raptem 200-300 złotych rocznie na osobę, jeśli kasę dostaną 3 regiony. Parę szpitali( niepotrzebnych, bo w Polsce jest za dużo szpitali), kilka nierentownych basenów, do których będzie trzeba dopłacać i finansowanie "szkoleń" dla bezrobotnych i przedsiębiorców o tematyce tj. "Jak poznać samego siebie?", "Jak odkryć w sobie powołanie do obsługi komputera". Biednym regionom nie są potrzebne takie inwestycje( a na takie najczęściej niestety idzie kasa), ale raczej takie, które są związane z nowymi technologiami, parkami wiedzy czy siecią lokalnych lotnisk.
Zresztą ja się nawet i trochę cieszę, że to nie do naszego województwa pójdzie ta kasa. Pieniądze nieduże jak na cały region( jeśli podzielić się jeszcze z dwoma innymi województwami), a przynajmniej przed Szwajcarami nie będziemy robic za proszalnego dziada.Temat: gimbus
 Dziennik Polski
http://dzisiaj.dziennik.krakow.pl/dzisiaj/i/Podhale/19/19.html

W Rabie Wyżnej

Autobus dla gimnazjum

  Gmina Raba Wyżna ma nie tylko nowe gimnazjum, ale i całkiem nowy autobus
szkolny wartości 220 tysięcy złotych. Otrzymała go po latach starań z
Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Taką nowinę przekazał podczas
sesji Rady Gminy wójt Edward Siarka.
   - To jedno z dziewięciu aut przyznanych całej Małopolsce - mówił wójt,
przypominając, iż gmina już od trzech lat starała się o przydział autobusu,
licząc na zmniejszenie kosztów dowozu młodzieży do szkoły. Do Gimnazjum w
Rabie Wyżnej uczęszczają bowiem uczniowie niemal z całej gminy. Niektórzy z
nich muszą pokonać nawet 25 kilometrów.
   Nowy autobus już od września dowozi gimnazjalistów, choć ma być również
do dyspozycji pozostałych szkół z gminy. Mimo że jest własnością gminy, to
jest majątkiem rabiańskiego Gimnazjum im. Jana Pawła II.
   - Garażować ma odpłatnie w remizie OSP w Rabie Wyżnej - mówił wójt. -
Zatrudniliśmy już kierowcę, a zarząd wkrótce podejmie decyzję o stawce za
kilometr przewozu.
   Przypomnijmy, iż dotychczas uczniów dowoziły do szkoły autobusy PKS.
Koszty, co prawda - jak zapewnił wójt - są porównywalne, bo przy własnym
pojeździe trzeba wziąć pod uwagę również kwoty na przeglądy, paliwo,
utrzymanie, kierowcy, to jednak wygodniej jest mieć własny autobus.
   - Niestety, jednym autobusem nie będzie można dowieźć do szkoły
wszystkich uczniów, dlatego będziemy nadal korzystać z usług PKS, choć w
mniejszym stopniu - mówi wójt.
   Autobus będzie nie tylko dowoził uczniów do gimnazjum. Ma być też
wykorzystywany podczas wycieczek szkolnych, wyjazdów na zajęcia wf. i na
basen.
   - Chcemy, aby pojazd był maksymalnie wykorzystywany, dlatego będziemy
musieli ustalić harmonogram wyjazdów - mówi Edward Siarka.
(BES)

Temat: Praca : Oferowana
Menadżer Klubu
Pure Health and Fitness (Kraków, Woj. małopolskie)

Rodzaj pracy: Pełny etat

Rodzaj umowy: Na okres próbny

Przedział wynagrodzenia: 7000,00 - 7150,00 PLN/Miesięczny

Ilość wakatów: 1

Branża: Kadra zarządzająca
Pure Health and Fitness
Prezentacja firmy

Pure Health and Fitness - Lokalizacja: Warszawa ; Ilość pracowników: 10 - http://purepoland.pl

Pure Health and Fitness jest jedynym w swym rodzaju obiektem rekreacyjnym, który umożliwia prowadzenie zdrowszego, aktywniejszego i przyjemniejszego trybu życia. Oferuje szeroki zakres najnowocześniejszego sprzętu Cardio (wbudowany ekran telewizyjny), dwie sale treningowe. Zapewniamy również wielofunkcyjny sprzęt siłowy przeznaczony do wszechstronnego treningu, poza tym posiadamy największą saunę i łaźnie parowa w Warszawie!

Pure Health and Fitness jest jedynym w swym rodzaju obiektem rekreacyjnym, który umożliwia prowadzenie zdrowszego, aktywniejszego i przyjemniejszego trybu życia. Oferuje szeroki zakres najnowocześniejszego sprzętu Cardio (wbudowany ekran telewiz ...

PURE jest nowoczesnym klubem fitness, który oferuje swoim klientom bardzo wysoką jakość po przystępnych cenach. W ofercie mamy najnowszej klasy sprzęt cardio z wbudowanymi ekranami tv,saunę, łaźnię parową, strefę urody i masażu, basen, darmową kawiarnię(cappuccino, kawa, gorąca czekolada, herbata), darmowa kafejka internetowa i wypożyczalnia filmów DVD, duże studia do areobiku. Menadżer będzie odpowiedzialny za zarządzanie klubem PURE health&Fitness, który otwarty będzie w Galerii Kazimierz w Krakowie. Do obowiązków Menadżera klubu będzie należało:

-bezpośredni kontakt z klientem, dostawcami, etc.

-zarządzanie pracownikami klubu (ok. 27 pracowników), rekrutacja i szkolenia pracowników

-organizacja i kontrola procesów zachodzących w klubie

-wyznaczanie celów i kontrola nad ich osiąganiem

-realizacja wyznaczonych budżetów

Wymagania

-bardzo dobra znajomość języka angielskiego

-znajomość pakietu Ms Office

-łatwość w nawiązywaniu kontaktów ze współpracownikami i klientami

-szukamy ludzi otwartych,uśmiechniętych,aktywnych

Mile widziane

-szukamy osoby dobrze zorganizowanej i odpowiedzialnej

-menadżer klubu powinien posiadać cechy organizacyjne

Informacje dodatkowe

Wykształcenie: Policealne
Minimalne doświadczenie: mniej niż 1 rokTemat: I liga 2008/2009

R.Baggio napisał(a): Tak, tylko że za dawnych czasów nie trzeba było mieć fortuny na zakup piłkarzy, ich kontrakty indywidualne, premie itd. Na pewno piłkarze nie zarabiali źle, ale nijak to się ma do obecnej, chorej rzeczywistości. Obecnie jakiś przeciętny grajek w 1. lidze wymaga kwot, na jakie najzwyczajniej nie stać większości klubów, o kwotach transferów nawet nie wspomnę. Tymczasem poziom ligi za tamtych czasów, a aktualnych? Bez porównania.
Mylisz sie. W dawnych czasach to ładowano kase i tyle nikt nie mysla. Dlaczego po upadku komunizmu sporo częśc klubów zaczeła mieć problemy finansowe głównie na Śląsku? Kiedyś była polityka czy sie stoi czy sie lezy 2 tys sie należy.
Kiedyś nie było lepiej a pakowano kase nie wazne czy to sie opłacało teraz inwestuje sie z głową i mysli o rentownosci
To o czym piszesz jest wina działaczy jak podpisuja kontrakty ponad miare. U mnie w Pruszkowie budzet około 2 mln zł i co klub wlaczy o awans, o górne lakaty a nie o spadek. Ba kupuje zawodników za grosze sprzedaje za krocie. Można? Można trzeba tylko umieć.

Dokładnie! Unia Tarnów jest przykładem klubu, który ciągle odczuwa skutki tamtego systemu. Wielosekcyjność, do tego utrzymanie kosztownych obiektów typu hala (na 3000 widzów), basen itd. Całe szczęście ma być wprowadzony plan restrukturyzacji, m.in. sekcja piłki nożnej będzie się utrzymywać odzielnie, bez obciążeń klubu. Teraz powinno już być coraz lepiej, trzeba powoli wszystko poukładać...

Kmita ma się wycofać! Jest to bardzo dobra wiadomość. Niestety jednak wioski niczego się nie ucza na tych przykładach, w małopolsce jest kilka innych patologii.

Sandecja powinna wywalczyć awans z naszego województwa do 1 ligi.

I dobra informacja z tym sponsorem ligi, już dawno tak powinno być.Temat: Salonik polityczny

Nie ma propagandy nienawiści,bo jest propaganda sukcesu i kompromisów ze wszystkimi. Polityka zagraniczna powróciła do czasów SLD. Nie robią z siebie posmiewiska,bo media nie wytykają im praktycznie nic. Jak dla mnie Tusk jest jednym wielkim pośmiewiskiem. Te jego hasła o drugiej Irlandii i basenach przy każdej ulicy a kto pamięta jak dwa lata temu miał smutny ryjek i w każdej swojej wypowiedzi przypominal smutnie że to on miał być premierem

ps1. Jakby Kaczor powiedział coś o Irlandii to media by go od razu zjebały
ps2. Pewnie większość głosowała na PO więc i tak możecie mnie od razu zbesztać


Ostatnio ktoś mądry mi powiedział, że człowiek inteligentny (użył chyba słowa rozumny) nie patrzy na obietnicę (kiełbasę wyborczą). Coś kurde w tym jest, bo ja jakoś się nie spodziewałem, że po wygraniu wyborów przez PO w 2 miesiące wszystko będzie lepiej, każdy będzie miał domek i mercedesa.
Ale jakoś teraz się nie boję, że nikt na świecie nie będzie się z nami liczył, że zostaniemy sobie sami w typowo polskim piekiełku, a świat gdzieś ucieknie.
Nie jestem jakimś wielkim fanem PO, ale porównywanie ich z PiS jest po prostu śmieszne, bo to jak porównywać tort z gównem. Naprawdę, w polityce chodzi o styl, bo cudów nie ma, chyba że coś spierdolić, to jest łatwo.

A tak wracając do Twojego komentarza do mojego poprzedniego posta - Częstochowa nigdy nie należała do Śląska, nie leży na Śląsku, a na Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej, jedynie administracyjnie przynależy do województwa śląskiego, którego nie można utożsamiać ze Śląskiem.
No i jakoś sobie nie przypominam w żadnym okresie autonomiczności, czy niepodległości Śląska - Czechy, Niemcy, czasem Polska, nigdy nie było państwa Śląsk, może oprócz okresu po testamencie Krzywoustego, ale to dość dawno i na tej samej zasadzie autonomiczny był Sandomierz, Małopolska i wszystkie inne dzielnice.Temat: ZLOT W STRYKOWIE - nasze odczucia i wrażenia
Jak wszyscy piszecie to i ja :
minusy do organizatorow
1 stan osrodka -- ale to betka -- bi jak pisal Krzys-Polo - luksusy w domu
2 zle zorganizowana kolumna juz na poczatku tzn nie stworzono jednolitej kolumny wyjazd ze Strykowa
poprostu trza sie bylo gonic --- sam dojechalem na koncu
3 brak zarcia dla wegetarian --- ale to drobnostka
4 Brak oznakowania dojazdu przez emblematy z info o zlocie - strzalki
Plusy:
1 udalo sie wiele rzeczy dzieki improwizacji - to naprawde swiadczy o organizatorach bardzo dobrze
2 impreza sie udala i przycmila jakies niedociagniecia- POPROSTU SIE OBRONILA

mOJE OSOBISTE WRAZENIA
osrodek wirtualnie wygladal jak raj a w realu choc mialem lepszy domek / Partyjny- 4P/ --to tak jakby policjanci uciekli 20 lat temu i nikt tam nie zagladal, lokalizacja idealna i piekna.
Zlot bardzo fajny bo ludzie uczestnicy tworza atmosfere . Poznalem wielu ktorych znalem jedynie z forum
zabawa byla przednia, i tak na przyklad kolo Krzyzak przypadl mi do gustu - choc obawialem sie tego spotkania z wiadomych forumowych powodow Romel zreszta tez mnie zaszokowal otwartoscia
Hubert cieplem i tak mogl bym wyliczac i wyliczac
Co do zarzutow o basen to jakos mnie to nie ubodlo i nawet tego nie zauwazylem-- sam sie dosiadalem i wpychalem gdzie chcialem bylo bardzo milo i tak sympatycznie / dodam ze Aga jest pyskata - ale dobrze ze pisze o tym co ja zabolalo / Niestety sobotnia impreze musialem skonczyc troche wczesniej / 00.30 / przed Tygrysa rezydencja bo rano mialem grzebac sie w Krzysiowym autku /wina Marcina/
Niedziela zapowiadala sie jak dla mnie jeszcze milej - i tak bylo, moglem w koncu cos zrobic.
Bardzo mnie ucieszylo ze wiekszosc wpadala na parking gdzie grzebalem w autku sie pozegnac albo machali i trabili na dowidzenia / szkoda ze Romela nie bylo - zona go porwala z samego rana /
Niestety mimo zakonczenia pracy po 18.00 /i zainkasowania 2 flaszek absolwenta- przelew/ ta niedziela okazala sie kleska bo autko nie dojechalo do Poznania - meczylo mnie to do srody.
W poniedzialek rano ruszylem do Leby zeby dzieciaki troche sie pobawily na plazy i w morzu.
Malopolska grupa faktycznie prezentuje sie b. dobrze bo mamy auta oblepione nalepkami klubowymiTemat: ==>!!Rozbudowa Stadionu!!<==
Oskubali Kraków!!! - inicjatywa obywatelska
Wojciech Pelowski11-08-2006, ostatnia aktualizacja 11-08-2006 22:20
Plakaty z takim hasłem zawisną od środy w Krakowie, a być może i w stolicy, bo w komitecie protestacyjnym (chodzi o niesprawiedliwe dzielenie dotacji UE) energicznie działać będą przedsiębiorcy, profesorowie, a nawet ksiądz. Zapowiadają protesty w Brukseli.

Plakat kampaniiKrakowianie poczuli się dotknięci tym, o czym w "Gazecie" piszemy od dawna: rząd postanowił pieniądze UE w latach 2007-2013 dzielić w oparciu o metodę, która krzywdzi m.in. Małopolskę. Chcą, żeby Komisja Europejska zablokowała decyzje polskiego rządu.

- Na polityce się nie znam, ale chyba powracają reminiscencje sprzed lat, kiedy Warszawa uznawała Kraków za siedlisko reakcji. I zafundowała nam Nową Hutę. Dziś odbiera miliony euro - mówi ks. Andrzej Augustyński, pod Wawelem znany z pomagającego młodzieży stowarzyszenia U Siemachy. - Nie jesteśmy żadną grupą polityczną, więcej - nie chcemy nią być. Nikt z nas nie należy do żadnej partii - zastrzega prof. Mirosław Stec z katedry prawa UJ. - Powołujemy grupę ludzi, krakowian, którzy nie zgadzają się na dyskryminację miasta i regionu. Bo rząd, wbrew opinii ekspertów od polityki regionalnej, wbrew wynikom przeprowadzonych konsultacji społecznych, narzuca projekt psujący wcześniejsze ustalenia.

Przypomnijmy, że chodzi o 16 mld euro z UE w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, które w latach 2007-2013 województwa będą mogły wydać na drogi, mosty, szkoły, wsparcie przedsiębiorców czy rozwój internetu. Na początku sierpnia Rada Ministrów przyjęła rozwiązanie, które dodatkowo premiuje biedne województwa tzw. ściany wschodniej (te regiony mają już swoje tzw. sektorowe programy), odbierając nieco bogatszym. Małopolska traci wyjątkowo dużo, bo ponad 300 mln euro.

- Był protest marszałka województwa [podpisało się pod nim kilka tysięcy Małopolan - red.]. Ale potrzebna jest inicjatywa obywatelska. Chodzi o to, żeby nie zatrzymać rozwoju miasta i regionu - zaznaczają zgodnie Andrzej Zdebski (prezydent Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie), Paweł Gizbert-Studnicki (członek zarządu Instytutu Studiów Strategicznych) i Adam Sapulak (dyrektor firmy Conbest).

Po co ta inicjatywa, skoro decyzje już zapadły? Prof. Stec: - Jeśli rząd nie zmieni zdania, decyzje może zmienić jeszcze Komisja Europejska. Będziemy o to apelować. Poza tym, jeśli dziś nie zaczniemy protestować, za parę lat znów możemy być na marginesie.

Ks. Augustyński mówi o patriotyzmie lokalnym. - Po tych rządowych decyzjach będę w nim bardziej umocniony. Będę namawiał do przekazywania procenta podatku na małopolskie organizacje pożytku publicznego i zachęcał do kupowania małopolskich produktów - deklaruje.

Do krakowskiego protestu, który dotrzeć ma do Warszawy i Brukseli, od środy będzie można dołączyć na stronie internetowej www.krakowjutra.pl.
Czego Małopolska nie zrobi za "stracone" 300 mln euro (wg wyliczeń inicjatorów akcji):

- modernizacja 300 km (tj. 25 proc.) dróg wojewódzkich (80 mln)

- budowa hali widowiskowo-sportowej (50 mln)

- most na Wiśle (25 mln)

- przebudowa stadionów Wisły, Cracovii i Unii Tarnów (60 mln)

- budowa 10 basenów w miastach powiatowych (25 mln)

- zakup 50 autobusów niskopodłogowych (20 mln)

- zakup 50 karetek "R" (3 mln)

- wsparcie 250 przedsiębiorstw poprzez dotacje inwestycyjne po 150 tys. euro (37,5 mln)Temat: Powoli znika skansen w centrum miasta
Gazeta Krakowska
Powoli znika skansen w centrum miasta
25.08.2008

Ciche, zabytkowe uliczki krakowskiego Ludwinowa mogą niedługo przestać istnieć. Deweloper buduje tu luksusowe osiedle, a dotychczasowi mieszkańcy tego rejonu obawiają się, że uliczki Zatorska i Turecka, położone niemal naprzeciw Wawelu, zostaną zniszczone, by nie psuły widoku lokatorom apartamentowców. Ulica Zatorska i Turecka to wyjątkowe miejsce. Leżą tuż obok Kazimierza, prawie nad samą Wisłą, niedaleko mostu Piłsudskiego.
Mimo to przez lata ten atrakcyjny rejon pozostawał niezmieniony i przez to bardzo urokliwy. Wśród krakowian uchodził za doskonałe miejsce na spacer. Artyści mieli tu swoje pracownie. Dziś większość z nich się wyprowadziła ze swoich atelier. A właściciele domów z Ludwinowa nie dbali o nie. Przez lata, popadały w ruinę. Obecnie duża ich część jest bardzo zniszczona. Ten ostatni skansen w centrum Krakowa powoli przestaje istnieć.- Nie tak dawno biegały tędy kury - mówi Łukasz Chmielek, mieszkaniec, szpachlując błotnik piętnastoletniego samochodu. - Teraz widzę tu niejedno porsche.
Biedni to tutaj nie będą mieszkać - dodaje, wskazując na niemal ukończony apartamentowiec w okolicach ul. Tureckiej. Nowy budynek mieszkalny od zabytkowej, ale mocno zaniedbanej ulicy Tureckiej, oddziela wielki biały mur. Paradoksalnie deweloper - firma TBS Małopolska, chce skusić swoich przyszłych klientów zapraszając ich na... magiczną ulicę Turecką. Na terenie byłej garbarni zbudowano 194 mieszkania, na dachu umieszczono lądowisko dla helikoptera, w środku zaś - basen i ogród zimowy. Ceny budowanych tu luksusowych mieszkań zaczynają się od 10 tys. złotych za metr kwadratowy, a osiągają nawet 24 tys. złotych za metr.
Mieszkańcy się boją, że ich ulica straci swój urok. Tym bardziej, że podczas budowy bloków mieszkańcy, zwłaszcza budynków przy ulicy Zatorskiej, przeżyli koszmar. Nieustanny kurz, hałas i rozedrgane szyby w oknach. - Postawili ten blok tuż obok mojego mieszkania - żali się Łukasz Chmielek. - Teraz, gdy będziemy chcieli urządzić w ogródku grilla, to będzie patrzyło na nas mnóstwo ludzi - dodaje. Na wizualizacji osiedla, przedstawionej w magistracie przez TBS Małopolska nie ma żadnego z zabytków.
W miejscu domków widnieje park. Do tej pory przed zakusami deweloperów tę część Ludwinowa chroniło wpisanie na listę krakowskich zabytków większości tamtejszych kamienic, drewnianych chat i fragmentu pokrytej "kocimi łbami" drogi. Na listę zabytków powołuje się Wojciech Morawski, prezes firmy TBS Małopolska. Zaprzecza, jakoby w planach były wykupy domów przy ulicy Zatorskiej i Tureckiej. - Nie możemy niczego tutaj ruszać. Wszystko dookoła to obiekty chronione - mówi Morawski. - Ale pewnie i tak wszystko pójdzie pod młotek, w związku z planowaną regulacją Wilgi - dodaje. Mieszkańcy są rozgoryczeni i nieufni. - Wszystko będzie ogrodzone. Jak w getcie. Założę się, że i tak się tam nie pomieszczą wszystkie te samochody i będą je parkować na zewnątrz muru - mówi Grzegorz Bardel.
Piotr Odorczuk - POLSKA Gazeta Krakowska

Strona 1 z 3 • Wyszukiwarka znalazła 78 wypowiedzi • 1, 2, 3
 
Copyright 2006 MySite. Designed by Web Page Templates